Відділ освіти Тернопільської районної державної адміністрації

З Днем Державного Прапора України

Щороку 23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора. Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг. 18 вересня 1991 року була підписана постанова про дозвіл «у протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор», а постанова ВР України від 28 січня 1992 року надала йому статусу Державного. Остаточно Прапор Держави Україна затверджено статтею 20 Конституції України у 1996 році.

Працівники відділу освіти Тернопільської РДА взяли участь у святкуванні Дня Державного Прапора України. Зі святом присутніх привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Едуард Ференц та голова районної ради Андрій Галайко.

Під звучання Державного Гімну України було піднято Державний Прапор України.

Синій та жовтий кольори прапору символізували Київську Державу ще до християнизації Русі. Упродовж історичного становлення Української держави  синьо-жовтий прапор був символом боротьби за національні та соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.

Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба.  Саме таке тлумачення сприяло поширенню національного прапора в Наддніпрянщині на початку ХХ ст.

Державний прапор як символ країни  є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.« повернутися до списку новин